Jak narodził się Fenix?

 


Skąd wziął się pomysł na Akademię Fenix?

Akademię założyliśmy z grupą przyjaciół. Ja (Anim, Maciej Szczudrawa), mój brat (Jan Szczudrawa) oraz SMS (Maciej Kozak). Uprawiamy Brazylijskie Jiu-Jitsu przez bardzo długi czas. Na początku było ono naszą pasją, ale po kilkunastu latach życia z nią, granica zaczęła się zacierać. W taki sposób pasja stapia się z życiem.
Gdy człowiek uświadamia sobie, że ma coś dobrego, to pojawia się potrzeba dzielenia się „tym” z innymi.
Czy BJJ jest dobre? My nie wierzymy że jest – my to po prostu wiemy.

Trenerzy Akademii Fenix BJJ Kraków

Jiu-Jitsu zmienia ludzi.

Glina charakteru jaką przynieśliśmy na treningi dostała kształt, została utwardzona. Dowiedzieliśmy się, że granice, które widzieliśmy we własnych głowach były tylko złudzeniem.
Nasze ciała zmieniły się, poznały co to jest wysiłek i zmęczenie. Część osób straciła zbędne kilogramy, inni rozbudowali tkankę mięśniową.
Dzięki treningom poznaliśmy masę wspaniałych ludzi, powstały nowe znajomości i przyjaźnie. Niezależnie czy ktoś ćwiczy naście lat czy odchodzi po kilku, to BJJ odciska się bardzo mocno na wszystkich. Przelewamy wspólnie pot, pokonujemy własne bariery, patrząc jak inni dookoła czują dokładnie to samo. Przez BJJ poznajesz siebie, poznajesz innych.

Sms Zawody

Czym chcemy się dzielić?

Dysponujemy bardzo dużą wiedzą o tym sporcie. Utrzymywaliśmy nasze zaangażowanie i uczyliśmy się na bieżąco, w czasach gdy BJJ przechodziło dynamiczne zmiany. Zdobywaliśmy wiedzę na licznych seminariach z czarnymi pasami, łącznie z zawodnikami z najwyższej półki tego sportu. Dzięki temu nasza wiedza jest dużo większa niż tylko to, czym każdy z nas walczy. Potrafimy dobrać techniki do warunków fizycznych ćwiczącego tak, aby mógł się poruszać jak najefektywniej. Możemy pomagać ludziom budować „grę” wybierając z tysiąca technik zarówno Old school jak i New school.

Akademia Fenix Seminaria BJJ Kraków

Jak ma wyglądać Akademia?

Chcemy dać ćwiczącym najlepsze miejsce do nauki Brazylijskiego Jiu-Jitsu w Krakowie. Takie, aby mógł się uczyć każdy, niezależnie od wieku i sprawności. Dzieci, kobiety i mężczyźni. Sportowcy i ludzie po prostu poszukujący dobrej zabawy.
Dlatego stwierdziliśmy, że już najwyższy czas, żeby Fenix odrodził się i wzniósł się z pyłów piwnic.
Najwyższy czas przekazać BJJ szerszej grupie ludzi w warunkach XXI-wieku. Bo nie ma nic piękniejszego niż widok rodziny mającej tą samą pasję. Ojciec, matka, syn, córka… ten sport jest dla wszystkich.

Jan Szczudrawa BJJ Kraków AKademia Fenix

Wspólnie walczymy i wspólnie się śmiejemy. To jest właśnie Brazylijskie Jiu-Jitsu Akademii Fenix.

Maciej „Anim” Szczudrawa